Wat is een veiling?
Soms kunnen zeldzame dingen, kunstvoorwerpen en verzamelobjecten (bijvoorbeeld munten, badges of postzegels) niet alleen in antiek- of kunstsalons worden gekocht, maar ook op veilingen.
Het woord 'veiling' is van Latijnse herkomst en is afgeleid van een woord dat letterlijk 'vergroten' betekent.
Wat is een veiling: definitie
Veiling - een openbare verkoop van dingen,de aanschaf hiervan gaat over op iemand die er een grote prijs voor kan betalen. Naast antiquiteiten kunnen het ook producten van speciale eigenschappen en kwaliteiten zijn. Dit zijn bijvoorbeeld groenten en fruit, bont en pelsgoed. Paarden kunnen ook worden geveild. Ook zijn er veilingen van gebruikte auto's. Dit is niet de volledige lijst met goederen die op de veiling kunnen worden verkocht. Maar als u het hebt over veilingen, vergeet dan niet het immateriële gebied, dat kan worden vertegenwoordigd door verschillende soorten activa. Het kunnen bijvoorbeeld aandelen, obligaties, enz. Zijn.
De betekenis van de veiling
De essentie van veilingen is het gemak van hunvoor zowel kopers als verkopers. Dit komt tot uiting in het feit dat het niet nodig is om te zoeken naar actieve bieders - verkopers en kopers. Op de veiling hier en nu in de online-modus, worden de prijs en de vraag naar een bepaald product gevormd. En deze prijs is in de regel de meest winstgevende.
Veilingregels
De veiling, zoals opgemerkt, is de plaats,waar transacties worden uitgevoerd. De veiling is dus een hulpmiddel voor de transactie. En deze procedure moet duidelijk worden omschreven en georganiseerd volgens bepaalde regels. Deze regels bepalen de procedure voor het houden van de veiling (de stadia) en de kenmerken van het gedrag in elke fase. In de algemeen aanvaarde indeling van fasen worden vier stappen van een veiling onderscheiden: voorbereiding, inspectie van goederen, veilingonderhandelingen, uitvoering van de veilingtransactie. Een speciale plaats in de hele procedure is de derde fase - direct onderhandelen, waar veilingmeesters door het verhogen van de prijs proberen de goederen te verkopen.
Typen veilingen
Er zijn veel redenen voor scheidingalle veilingen voor groepen. U kunt dus alleen de soorten veilingen selecteren voor de producten die aan hen worden aangeboden. Maar de classificatie maakt gebruik van bredere categorieën, bijvoorbeeld de industrie. En in dit geval spreken ze van branche-veilingen, waaronder we het volgende kunnen onderscheiden: valuta, hout, goud, deposito's en andere. Alle soorten veilingen kunnen voorwaardelijk worden onderverdeeld in de volgende types:
- Op initiatief - verplicht en vrijwillig. Gedwongen veilingen worden meestal uitgevoerd met inbeslagname van kostbaarheden van de eigenaar en vrijwillig - met persoonlijke wensen.
- Het aantal deelnemers is open en gesloten. Of de veiling open of gesloten zal zijn, wordt verklaard door het feit van de aanwezigheid op de veiling van alle nieuwkomers of een voorwaardelijk beperkte kring van personen.
U kunt ook profiteren van het artikel Waar te munten verkopen.